Dentální hygiena

Dentaline DHDentální hygiena je relativně mladý obor, který vznikl na počátku 20. století v Americe. Od té doby se začal šířit a dnes je ve světě naprostou samozřejmostí, že součástí stomatologického týmu je i dentální hygienistka. Jedná se o odbornici s licencí, která se zabývá prevencí a léčbou počátečních stádií kazu a onemocnění parodontu. Většina lidí chce mít zdravé a krásné zuby a právě to, jak si je udržet co nejdéle, Vás naučí dentální hygienistka. Správnou péčí o Vaše zuby dokáže předejít mnoha nepříjemným zákrokům u zubaře, předejít "paradontóze" a následné ztrátě zubů. Spektrum zákroků je velmi široké a v dnešní době se už kvalitní lékař bez spolupráce dentální hygienistky v podstatě neobejde. Těmito preventivně léčebnými zákroky se šetří i peněženka našich klientů, protože se stále častěji ukazuje, že je mnohem levnější důsledná prevence, než náhrada již ztracených zubů.
Dentální hygienistka kromě léčebných zákroků provádí i řadu estetických úprav jako například odstraňování pigmentů ze zubů pomocí pískovače PROPHYflex, bělení zubů nebo lepení šperků.

Pokud stále ještě nejste zcela přesvědčeni, že byste si měli čistit zuby, ještě jednou si položme otázku: „Proč si čistit zuby." Odpověď je jasná - ....zubní plak i zubní kaz vede k bolestem zubů a dásní, .... způsobuje zápach z úst, ... byť příjemný a krásný vzhled, ale zapáchající dech, odradí od komunikace, ....s nevoňavými ústy se špatně líbá, ....bezzubá čelist nikoho neoslní, ....bez zubů se nedá jíst vše nač máme chuť, ....se zuby se lépe mluví, ....

....a jistě sami najdete plno dalších důvodů.

Spektrum výkonů dentální hygieny

Odstranění zánětu dásní a projevů "paradentózy".

Profesionální odstraňování povlaků a zubního kamene.

Odstranění pigmentací z kouření a kávy.

Bělení zubů.

Leštění výplní.

Lepení dentálních šperků.

Lokální fluoridace.

Individuální instruktáž zubní hygieny.

Péče o dětské pacienty.

Péče o ženy v těhotenství.

Výživové poradenství pro snížení kazivosti.